czwartek, 13 kwietnia 2017

My super sweet 16!

Pamiętam przebłyski wspomnień z dzieciństwa, kiedy mając może 6 lat oglądałam z moją starszą siostrą wiele Reality show na MTV. Było ich dosyć dużo, ale tylko jedno z nich, wyraźnie zapadło mi w pamięci. Takie, gdzie bogate, rozpieszczone dzieciaki, wyprawiały ogromne imprezy z okazji szesnastych  urodzin. Zapraszały całą szkołę i dostawały wypasione auta. Pamiętam, jak w moich oczach ci wszyscy ludzie  wydawali mi się bardzo dorośli i wyobrażałam sobie, jaka będę w ich wieku. Lecz często to, co dzieje się w mojej głowie, niezupełnie pokrywa się z rzeczywistością.Teraz widzę, że  często były to bardzo materialistyczne osoby i ich dojrzały, wygląd fizyczny niezupełnie pokrywał się z dojrzałością psychiczną. Przypominając sobie te wszystkie, wyrośnięte dziewczyny w moim wieku, uświadomiłam sobie, że zupełnie nie przypominam ich  z wyglądu czy charakteru. I w sumie się z tego cieszę.12 komentarzy:

 1. Miałam dokładnie tak samo! Teraz już wiem, że wygląd fizyczny nie świadczy o dojrzałości psychicznej. Wszystkiego najlepszego!

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też kiedyś myślałam, że osoby mające te 16 lat są takie dojrzałe, prawie dorosłe... Teraz mam 17 i uważam, że nadal jestem dzieckiem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam identycznie! Co prawda mam 14 lat, ale momentami nadal zachowuję się jak mała dziewczynka, np. oglądając bajki typu Barbie ;D Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, spełnienia marzeń i wiele sukcesów w życiu! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Dorosłosć, to tak naprawdę dojrzałe wybory. Wielu dziewczynom wydaje się, że pomalowane jak lalka Barbie i w wyzywających strojach wyglądają jak "dorosłe kobiety". Mylą się i to bardzo.. Wyglądają własnie jak 10-latki z pomalowaną twarzą..
  Pozdrawiam! :)

  http://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też się cieszę z tego, jaka jestem. Mądry post :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. każdy jest wyjątkowy pamiętaj o tym ! <3
  http://zatrzymacchwileulotne.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jak na razie nie mam zamiaru dorastać chcę jak najdłużej pozostać dzieckiem :)
  http://roksanafashionist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie tamte programy robione były pod publikę, nikt normalnie się tak nie zachowuje. Wygląd nie świadczy o wieku. Wiele razy się też o tym przekonałam. Wiele osób uważa że mam 25 lat, a w rzeczywistości mam 21, za miesiąc 22. Tym samym traktują mnie jak doroślejszą. Tak samo było jak byłam młodsza. Myślę, że najważniejsze jest czuć się dobrze we własnej skórze, wiek nie jest ważny, bo to tylko cyfra. :)

  Pozdrawiam, Sylwia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Też tak myślę, ja cieszę się tym co jest teraz nie mam ochoty dorastać.
  Na pewno nie po amerykańsku ;)
  Pozdrawiam cieplutko !!! śliczne fotki <3 jaka to książka ?
  Bye

  http://fithorsesgimnsaticcatsport.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Książka to "Dziewczyna z pomarańczami" :)

   Usuń
 10. Wiek to tylko liczba, wszystko zależy od tego jak się zachowujemy i na ile jesteśmy dojrzali psychicznie :)
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Też pamiętam ten program
  Zdecydowanie nie chciałabym żyć tak jak oni - myśleć tylko o tej sferze materialnej. Już wolę czasem pomarudzić na szare i monotonne dni niż żyć w przepychu życiem, które z żadnej perspektywy nie wydaje się być dobre.
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz ♥